Medicīnas studenti skolēnu veselībai (MSSV) ir LaMSAs viens no vecākajiem un ilgnoturīgākajiem projektiem, kas aktīvi darbojas sabiedrības veselības labklājības veicināšanas jomā.

MSSV projekts dod iespēju aktīviem, zinošiem studentiem doties pie maziem bērniņiem vai lielākiem vidusskolēniem, lai dalītos zināšanās par mikrobiem, roku mazgāšanu, zobiņu tīrīšanu, personīgo higiēnu, veselīgu uzturu, atkarībām, infekcijām un reproduktīvo veselību, kā arī par ārsta profesiju.

Projekta mērķis ir iepazīstināt 1-12.klašu skolēnus, kā arī mazliet pieredzējušākus tehnikuma studentus ar aktuālām tēmām par un ap mūsu veselību. Neformālā veidā mēs, medicīnas studenti, kas nemaz tik tālu nav aizgājuši no skolas sola, braucam pie tiem pašiem jauniešiem, tikai mazliet mazāk pieredzējušiem, bet ne mazāk ieinteresētiem, un stāstam vienkāršos vārdos par sarežģītām problēmām, nereti ne tikai ievilinot skolēnus medicīnas burvīgajā pasaulē, bet arī veicinot diskusijas par prezentēto tēmu un raisot pārdomas par veselības nozīmi mūsu dzīvē kā neatņemamu vērtību.

Mēs darbojamies neatkarīgi no sponsoriem, atbalstītājiem un līdzjutējiem, jo mēs lieliski zinām, ka ne vienmēr budžets ir tas nozīmīgākais vērtīgu darbu tapšanā. Gada laikā studenti ir viesojušies vairāk nekā 20 skolās, kā arī mēs arvien biežāk piedāvājam nodarbības gan latviešu, gan arī krievu valodā. Uz doto brīdi būtiskākais atzinums par labi padarītu darbu ir jauniešu smaids, ko iegūstam pretim pēc katras novadītās nodarbības.

Kontakti:
Ja ir jautājumi par projektu droši raksti uz [email protected]