International Federation of Medical Students’ associations (IFMSA) Ģenerālā asambleja

No šī gada 1.-7. Augustam Tanzānijas pilsētā Arušā norisinājās IFMSA ģenerālā asambleja. Šoreiz LaMSA parstāvēja Lauma Putniņa, Ieva Balode, Alise O. Kalane, Linda Rubene un Vili Pehkonen.

Ģenerālās asamblejas norisinās 2 reizes gadā martā un augustā dažādos pasaules reģionos. To laikā tiek lemts par federācijas iekšējiem dokumentiem un noteikumiem, izteikts atbalsts dalībvalstu iniciatīvām (piemēram, par tīra ūdens pieejamību, antibiotiku rezistences novēršanas iespējām, bērnu tiesībām un citām). Asamblejas laikā notiek arī izglītojoši semināri, kuros iespējams iegūt zināšanas par finansējuma piesaistes iespējām, stratēģiju veidošanu, personīgo attīstību un citiem. Paralēli notiek arī sesijas katrā no apakškomisijām, kā SCOME, SCORA, SCOPE, kur tiek runāts par medicīnas izglītību, reproduktīvo veselību un apmaiņu iespējām. Dalībnieku grafiki ir piepildīts un apmeklējumā tika izvirzītas prioritātes, lai gūtu pēc iespējas vairāk zināšanu, kuras izmantot, lai uzlabotu LaMSA darbu.

Septiņu dienu garumā guvām jaunas idejas projektiem, lēmām par izmaiņām IFMSA darbībā un dalījāmies ar savām zināšanām ar citām valstīm. Augusta asambleja ir nozīmīga arī tāpēc, ka tās laikā noslēdzām līgumus ar valstīm, ar kurām nākamajā gadā dosimies profesionālajās apmaiņās. Pietiekamā delegātu skaita dēļ šajā asamblejā spējām piedalīties vairākās sesijās, ieskaitot SCORA (Standing Committee of Reproductive Health including HIV and AIDS), kurās apmainījāmis ar pieredzi ar citām valstīm un guvām iespaidus par to, kā uzlabot šo komiteju darbu Latvijā, lai vairotu gan sabiedrības veselību, gan padarītu medicīnas studentu studiju pieredzi labāku.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>