Standing Committee on Sexual and Reproductive Health including HIV/AIDS ir projektu virziens, kas Latvijā nodarbojas ar brīžiem pretrunīgām tēmām, kuras medicīnas studenti pasaulē uzskata par nozīmīgam un cerams rūp arī Latvijā.

Prioritātes:

  1. Plaša seksuālās izglītības programma, aktualizējot seksuālo un reproduktīvo veselību caur izglītošanu. Internacionālajai Medicīnas Studentu Asociāciju Federācijai (IFMSA) ir ievērojama pieredze apmācot savus kolēģus-studentus caur starptautiskām treniņnometnēm un lietojot saziņas tīklu un reģionālās konferences.
  2. Informēt par sievietes veselību un drošam aborta iespējām, ar mērķi izglītot par jaundzimušo un māmiņu veselību, runājot par ģimenes plānošanu, pirmsdzemdību aprūpi un stigmatizācijas mazināšanu abortu saistībā. Ari šajā nozarē IFMSA spēj sniegt daudz atbalsta.
  3. Seksualitātes un dzimuma identitātes jautājumi. Atbalstot pozitīvu seksualitātes portretu un cenšoties ierobežot diskrimināciju un garantēt veselības aprūpes pieejamību LGBT+ indivīdiem.
  4. Pret sievietēm vērstās vardarbība ierobežošana – stingri iestājoties par seksuālas uzmākšanās un vardarbības ģimenē tolerēšanu. Kopā ar Standing Committee on Human Rights and Peace (SCORP) tiekties ierobežot un izbeigt cilvēku tirdzniecības apjomus.
  5. HIV un citu STS izplatības ierobežošana un jauniešu izglītošana par šiem jautājumiem.

Kontakti:

SCORA vadītāja – Ksenija Korotkova
Ja ir jautājumi par projektiem vai par sabiedrības veselības virzienu droši raksti uz [email protected]